8 במרץ 2017 קרן תל"י

נושא "גיל מצוות" נלמד בדרך כלל בכיתות ו'. אנו מזמינים רב או רבה מקרן תל"י לשיחה עם התלמידים, מעמיקים בנושא "הדרשה שלי", והכול בגישה שיתופית ושוויונית, בנים ובנות יחד. השנה זכינו בחוויה חדשה עם בנות שכבת כיתות ו' ואמותיהן.

בית הספר האזורי ברגבה הוא בית ספר תל"י כבר 12 שנים. במסגרת "שעות רב" שקיבלנו מקרן תל"י השנה, החלטנו לשנות ממנהגנו ולארגן מפגש בנושא בנות מצווה בשעות הערב.

הרבה אריאלה גרץ־ברטוב נפגשה עם שלוש המחנכות של כיתות ו', אירית גלית ודנה, שנרתמו לרעיון, ויחד הן תכננו מפגש חווייתי, ערב של העצמה נשית – אמהות ובנות.

עוצבה הזמנה חגיגית לערב, והיא חולקה לבנות ולאמהות. האירוע התקיים בספריית בית הספר. כל בנות השכבה ישבו במעגל ומאחוריהן ישבו האמהות. ברקע הושמעו שירים העוסקים בנשים ובהעצמה, כמו "מה שאת אוהבת", "חזקה מהרוח", "השיר של שירה" ועוד. הערב נפתח בארוחת ערב – ממטעמים שהביאו המשתתפות.

הרבה אריאלה גרץ־ברטוב פתחה את חלקה במפגש בסרטון שהציג כמה דרכים לציין או לחגוג בת מצווה, בדורות שעברו – בדור הסבתות, בדור האמהות ובדורנו. לאחר הסרטון המשיכה הרבה בשיחה על שנת בת המצווה, וכל אם ברכה את בתה בברכה מרגשת. כל אם ובת יצאו מהערב עם מזכרת – ברכה מקושטת בחרוזים שהכינו בפעילות יצירה קצרה שהתקיימה בהמשך.

במשוב ציינו לחיוב את עצם קיום המפגש, את ארגונו, את הנחייתו ואת האווירה הנעימה.
הנוף הנשי והשיח הבן־דורי הפתוח והמאפשר תרמו להצלחתו של הערב
אין ספק שיצרנו מסורת חדשה!

אנו מבקשים להודות לרבה אריאלה על הליווי ועל התרומה להצלחת הערב הזה,
ולקרן תל"י על האפשרות לערוך מפגשים כאלה.