8 ביוני 2017 מחנכות כיתה ו'

בוגרי בית הספר תל"י הרי אילת זוכים לתכנית בני ובנות מצווה ייחודית. בתחילת שנת הלימודים פגשו מחנכות השכבה את מדריכת קרן תל"י הגב' גילה בראשי ובהדרכתה כתבו את תכנית בני ובנות מצווה.

התכנית מפגישה בין צוות המורים, ההורים והילדים לאורך השנה כולה ומשלבת, כמובן, תכנים מן המסורת היהודית ברוח פלורליסטית.

התכנית כוללת מפגש חשיפה להורים, מפגשים עם פסיכולוג ועם שוטר קהילתי, שיעור בנושא טעמי המקרא, כתיבת דרשות, שיעורים בנושאי אחריות ומחויבות קהילתית, ערב בנות ואמהות, ערב לימוד משותף של אבות ובנים וערב הצגת דרשות לכל הילדים וההורים.

בערב בנות המצווה בחרנו לשלב חוויה רוחנית שונה של אימהות ובנות ולקדם העצמה נשית. הערב נקרא "אשת חיל", והובילה אותו הרבה לירון לוי, ובהנחייתה כל היום נהפך ליום מיוחד וחגיגי. הבוקר נפתח בשיעורים שלימדה הרבה לירון בכיתות בנושא טעמי המקרא. בהמשך הפכו התלמידות את רחבת בית הספר לאולם אירועים מרשים: מפות לבנות נפרשו על השולחנות, ובשעה היעודה הגיעו האורחות: בנות השכבה מלוות באימותיהן ובקערת בצק.

הבנות והאימהות קלעו חלות וקיימו את מצוות "הפרשת חלה" (למחרת קיבלו גם בני השכבה חלות). בסיום הערב עמדו הבנות מתחת לטלית פרושה, והרבה בירכה אותן ב"ברכת הבנות".

הבנות נכנסו בכניסה חגיגית לרחבה והופתעו כשעל השולחן ציפה להן מכתב מאימא. גם האימהות הופתעו מהמכתב שקיבלו מהבנות.
הרבה לירון הרצתה על כוחן ועל מעמדן של הנשים ושילבה את סיפוריהן של נשים חזקות מן המקרא. לאחר מכן דנו הנוכחות במזמור "אשת חיל" והבינו כי כל אחת ב"חלקת האלוהים" הקטנה שלה היא אשת חיל בעלת עוצמה וכוח לעשייה והגשמה. הערב היה מרגש, עוצמתי, מעצים ומקרב לבבות. מנהלת בית הספר, הגב' חגית אס, ומחנכות השכבה מודות לקרן תל"י ולגילה בראשי על הליווי, ההדרכה והתמיכה במסע ערכי זה.