8 במרץ 2017 קרן תל"י

בבית ספר "הגומא" בכפר בלום עובדים השנה בשיטת הנושאים. בשיטה זו לומדים כמה וכמה נושאים, לא בתוך הכיתות אלא במרחבי למידה ברחבי בית הספר. מרחבי הלמידה מזמנים למידה אחרת – למידה חווייתית, למידה בקבוצות הטרוגניות, לעתים רב־גיליות, למידה לפי עניין ומתוך בחירה, והחללים בבניין המרכזי של בית הספר משמשים מעין מוזאון פעיל, שאליו מגיעות הכיתות עם המחנכת.

השנה הוקם בבית הספר מרכז למידה מרשים על חג החנוכה, ובו הזדמנויות ללמידה על החג לכל התלמידים, מכיתה א' ועד כיתה ו'. המרכז היה פתוח בשיעורים ובהפסקות, הילדים הגיעו, פעלו והתנסו בתחנות השונות.

הלמידה במרכז הייתה מהנה ומעשירה, והילדים התנסו במשחקי למידה מגוונים.
בפינות ללימוד חווייתי הם למדו שפה, חשבון ומדעים דרך התכנים של חנוכה,
ובפינות יצירה יצרו את סמלי חנוכה מחומרים שונים.
כמו כן, הם פתרו חידות על סמלי החג ועל סיפור החג, למדו בחברותות מקורות על חנוכה וטקסטים רוחניים על האור שיש בכל אדם ועל ההתמודדות עם הפחד שבחושך.

רכזת זהירות בדרכים הובילה את תחרות "נר הזהב" בין הכיתות, והתקיימה תערוכה מדהימה באולם הספורט.

התקיימו שתי הפסקות פעילות, ובהן הפעילו צוותים של תלמידי כיתות ה'-ו' את שאר התלמידים בהנחיית הרכזת החברתית ומתנדבים מהמכינה הקדם־צבאית, בפעילויות מגוונות בנושא החג.

באחד הימים הגיע אלינו הרב אור זוהר מקרן תל"י, וסיפר לנו מסיפורי החג בליווי גיטרה ושירים, ולבסוף התקיים טקס רב רושם בהשתתפות ההורים, ובו הופיעו כל תלמידי כיתות ד'.