8 ביוני 2017 איריס כהן, רכזת עיתון בית הספר

בבית ספרנו אנו מייחדים מקום חשוב ונכבד למורשת עם ישראל. התלמידים נחשפים לה באופנים שונים: סיורים וטיולים באתרים בארץ, לימוד טקסטים מן המקורות, מרחבי למידה על מועדי ישראל, טקסים ועוד.

בימים האחרונים הרכנו ראש לזכרם של קורבנות השואה ולכבודם של גיבורי ישראל וחסידי אומות העולם, ביום הזיכרון הורדנו את הדגל לחצי התורן לזכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, שמסרו את נפשם למען המשך קיומה של מדינת ישראל.

את אירועי יום העצמאות חתמנו ב"יום ישראלי", אירוע שנהפך לחלק בלתי נפרד מתרבות בית הספר.
ביום המרגש הזה אנו חוגגים את חג העצמאות ביום שכולו ניחוחות ישראליים, בהובלתה של רותם מיכאלי, רכזת תל"י, ובסיועו של כל הצוות החינוכי.

ערכנו את סדר העצמאות – טקס חווייתי המציין את הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל, מחזק את תחושת השייכות לעם ישראל ולמורשתו ומעשיר את חווית החג.
ישבנו מסובים סביב שולחנות חגיגיים ערוכים במטעמים המסמלים אותנו ואת הארץ שבה אנו חיים: פרות הדר, שבעת המינים, חומוס ופיתות, עוגות מאוירות בכחול ולבן ובסמלי המדינה ועוד.

הסדר החל במופע דגלנים מרשים, והמשיך בשלל ברכות לחלוצים שתרמו לבניין הארץ ולהפרחת השממה, להרצל חוזה המדינה, לבן גוריון שהכריז על הקמתה, לחיילנו הגיבורים, לסמלי המדינה, לשלום ולתקווה. ברקע הושמעו שירי ארץ ישראל, וכל כיתה השתתפה במופע: בריקוד, בדקלום, בהמחזה ובשירה. בהפסקה רקדו כל התלמידים והצוות לצלילי שירים ישראליים ובכיתות התקיימה למידת עמיתים בנושא כבוד למדינה, לסמליה ולהמנון – יום ישראלי!!!

מנהלת בית הספר, ענת שי, סיימה בברכה: "אנחנו חוגגים 69 שנות עצמאות למדינת ישראל כשאתגר השלום ממשיך לעמוד בפנינו, וכולנו מבינים כי בכוחה של האחדות ואהבת האדם להבטיח את קיומנו. אנחנו נושאים תפילה למען שלום וביטחון ולמען הדורות הבאים, עתידה של מדינת ישראל. מי ייתן ובכל ימות השנה יפעמו בלבנו תחושת השייכות והגאווה להיות חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית".

בטקס חתימת חוזה השלום עם מצרים אמר ראש ממשלת ישראל מנחם בגין: "השלום הוא יופי של החיים, זריחת השמש, חיוכו של ילד, אהבתה של אם, שמחתו של אב ואחדות המשפחה/

חגיגת "יום ישראלי" יצרה בקרב כל באי בית הספר תחושה של התרוממות רוח, רגשות של תקווה, גאווה ישראלית ושמחה בלב,
והעצימה את תחושות הקרבה, ההדדיות והאחווה!