8 ביוני 2017 נעמה ניסנבוים, בי"ס יזמ"ה, מודיעין

לקראת חג הפסח ערכנו בבית הספר פעילויות חווייתיות העוסקות בתוכני החג

תלמידי כיתות א' בישלו בעצמם מאכלי פסח: מרק קניידלך וחרוסת. במהלך ההכנה הם שמעו מהרב פיליפ סיפורים על החג, ולבסוף ערכו סדר פסח ואכלו את התבשילים שהכינו.

תלמידי כיתות ב' חקרו את ההגדה של פסח ברוח תקופת התלמוד והמשנה. הם אספו דעות ופירושים לקטעים מרכזיים בהגדה, כתבו וציירו בהשראתם, ומתוצרי החקר הכינו הגדה תלמודית כיתתית.

תלמידי כיתות ג' למדו את סיפור יציאת מצרים המקראי עם סיפורי העלייה המשפחתיים של תלמידי הכיתה. הם קראו על העליות לארץ וערכו מפגש הורים וילדים, ובו שמעו ממקור ראשון מקבץ של סיפורי עלייה וטעמו ממאכלי העדות של תלמידי הכיתה.

תלמידי כיתות ד' התמקדו בערך המנהיגות וייצוגו בסיפור חג הפסח. הם למדו על כמה מנהיגים בהיסטוריה וחקרו את המאפיינים המנהיגותיים שלהם.

תלמידי כיתות ה' הזמינו את הסבים והסבתות של התלמידים לבוקר חגיגי וערכו סדר פסח רב-דורי בבית הספר. לכל כוס מארבעת הכוסות הוקדשה פעילות משותפת, ובתום המפגש קיבלו בקבוקי יין משפחתיים לחג.

תלמידי כיתות ו' ערכו בזאר אביב קהילתי. תלמידי השכבה אספו ממשפחות התלמידים חפצים שאינם בשימוש, ארזו אותם וקבעו את מחירם, ובבזאר האביב הקהילתי מכרו את המוצרים, וגם עוגות לשבת.