8 בדצמבר 2016 קרן תל"י

בבית הספר "יחד" שבגבעת אלה הקדישו שבוע של למידה משמעותית ומשולבת חוויה לחיזוק תחושת השייכות לעם ולמדינה ולאהבת הארץ. השבוע הזה והלמידה בו הם חלק מהתפיסה החינוכית של בית הספר, השואפת לחיזוק הזהות הישראלית־יהודית של התלמידים.

השבוע הישראלי התקיים מיד לאחר יום הזיכרון ויום העצמאות. תכננו אותו חברי הצוות החינוכי, והם שהובילו גם את הביצוע המיוחד לכל אורכו.

כל אחד מימי השבוע הוקדש לנושא מארגן אחר, ובכל יום נהנו התלמידים ממגוון פעילויות לימוד, חוויה וחקר סביב הנושא היומי.

שיאו של השבוע היה בסיומו, ביריד קהילתי בסימן ישראל.
היריד הוא מסורת בית־ספרית המפגישה את כלל הקהילה: תלמידים, מורים, הורים ואחים, למגוון תחנות פעילות בחצר בית הספר.
השנה הוזמנה קהילת בית הספר ליהנות ממגוון תחנות פעילות, כולן בדגש על אהבת הארץ והשייכות לה.

ביה"ס כולו לבש חג – כחול לבן – גאווה ישראלית!

הנה מעט על מה שעשינו בכל אחד מימי השבוע, בליווי תמונות נבחרות:

היום הראשון נפתח בפתיחה חגיגית: "אנו מכריזים בזאת", ונערכה בו פעילות חקר כיתתית על המנון המדינה. התלמידים יצאו לחפש את מילות ההמנון, וערכו שחזור של תצלומים היסטוריים מתולדות העם והמדינה.

 

 

 

 

 

 

שחזור של תצלום מתכנית הטלוויזיה האהובה "שכונת חיים", לצד התצלום המקורי

 

היום השני הוקדש להוקרה לתוצרת הארץ. התלמידים למדו על המצאות ישראליות, במגוון תחומים, שיחקו במשחקים שפותחו בישראל, ואף זכו לטעימות מהמאכלים המיוחדים של ישראל.

תמונות מהיום השני

 

 

 

 

 

 

 

את היום השלישי הוביל הנושא "שירים ואתרים", ובמהלכו נערכה פעילות בזמר סביב אתרים ברחבי ישראל. שילוב השירה והחקר סייע לפיתוח הקשר האישי לאתרים ולמקומות מוכרים ואהובים.

היום הרביעי הוקדש לכוחות הביטחון, במטרה להעמיק את ההיכרות של הילדים עם העשייה של צה"ל, מד"א, מכבי האש, המשטרה וקק"ל. נציגים מארגונים אלו הוזמנו להציג בפני הילדים את פעילותם המבורכת למען כולנו.

שיאו של היום היה מופע מרהיב של מגוון כוחות הביטחון.

ביום החמישי והאחרון נערך טקס סיום וסיכום חגיגי בהשתתפות כל תלמידי בית הספר. בטקס הופיעו ילדים מכל השכבות: בשירת מקהלת בית הספר, במופע דגלים של כיתות א', בריקוד ובנגינה של תזמורת בית הספר.

בשעות אחר הצהריים של יום חמישי נערך היריד הישראלי לכל קהילת בית הספר עם מצעד דגלים של ילדי כיתות א', הופעת מקהלת בית הספר וריקוד ישראלי לצלילי השיר "כאן נולדתי".

 

 

 

 

 

עם סיומו של השבוע אפשר לומר בסיפוק כי ערכי האהבה והחיבור שלנו לעם ולארץ באו לידי ביטוי בכל עשייה וחוויה. נמשיך לחזק את תחושת הגאווה הישראלית בקרב תלמידינו, להעמיק את הערכים האלה ולהביא אותם לידי ביטוי בחיי בית הספר והקהילה.