8 בספטמבר 2016 שרה לבוביץ מהאודי, מדריכת תל"י

פעילות לימודית לכיתות ו' בבית הספר תל"י פרנקל, רעננה

שלושה בתי ספר הנמצאים באותו הרחוב ברעננה נפגשו באביב כדי לסכם את לימוד פרשת השבוע בצוותא: ביה"ס פרנקל, שהוא בית ספר תל"י; ביה"ס פעמונים, שהוא בית ספר ממלכתי, ובי"ס ביל"ו, שהוא בית ספר ממלכתי דתי. את הלמידה הנחו תלמידי ביה"ס מיתרים, שהוא חטיבת ביניים וחטיבה עליונה, ולומדים בו חילונים, דתיים ומסורתיים.

הפעילות ביקשה להפגיש בין קהלים שונים כדי לפתח אמפתיה לאנשים בעלי דעות שונות ואורח חיים אחר, ליצור הזדמנות לשיח משמעותי ואמיתי ביניהם, ולהפוך את המקורות מארון הספרים היהודי לרלוונטיים – להתבונן דרכם בחיינו היום, ודרך חוויות חיינו להבין את המקורות מחדש.

הלימוד עסק בערכים הבולטים בפרשת בת המצווה או בר המצווה של התלמידות והתלמידים. בשלב הראשון העמיקו התלמידים בהבנת הערך בחברותות, ובשלב השני ניגשו כל תלמיד ותלמידה לפרשת השבוע שלהם בתורה, ובחנו בה את הערך שלמדו. המנחים הובילו את הלימוד אחרי שלמדו בעצמם את הטקסטים ועברו הכשרה קצרה.

ראוי להדגיש שהפעילות יצרה קבוצה פעילה מאוד של מנהלים. מנהלי בתי הספר התלהבו מתכנון הפעילות ומיישומה, ובעקבותיה פיתחו פעילות נוספת לאותה השכבה, יום הזיכרון לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. בפעילות הזאת דנו התלמידים בקבוצות הקטנות בדילמות הקשורות בדמוקרטיה הישראלית.