8 ביוני 2017 קרן תל"י

בכל שנה בבית חינוך תל"י ספיר אנו מציינים את נושא השואה בכמה פעילויות, כגון טקס, ימי למידה מרוכזים, עבודות חקר וכדומה. בשנתיים האחרונות התחלנו במסורת של הצגת תערוכת דגמים מעשה ידי התלמידים מהשכבה הבוגרת (כיתות ו'‑ח'). לתערוכה מוזמנים הורי התלמידים, וכל תלמיד או קבוצת תלמידים מספרים על בחירת הנושא ותהליך העבודה שלהם.

מדברי התלמידים:

"תחילה בחרנו נושא לעבודה לאחר מכן הפנו אותנו למקורות מידע שונים, אספנו מידע על הנושא שאותו בחרנו והתחלנו בבניית העבודה. המחנכות, עזרו לנו. את העבודה הגשנו מודפסת וכרוכה". (אולגה)

"המורות בביה"ס ארגנו יום מרוכז בו אנחנו התלמידים הכנו את הדגמים בעזרתן של המורות לאומנות ומורות נוספות בביה"ס. התייעצנו אתן על סוג החומרים בהם נשתמש ועל תכנון הדגם דומה ואמין למקור". (מוריה)

"לאחר הכנת העבודות העיוניות והדגמים, עיצבנו את התערוכה בהיכל התרבות בעיר לוד כשהתערוכה משקפת את התהליך. היינו צריכים להתכונן לפרזנטציה בפני קהל (הורים, תלמידים ואורחים מבתי ספר אחרים). מאוד התרגשתי לספר על עבודתי, אבל אני מרגיש שעשיתי זאת בהצלחה". (עבד)

 

מדברי המבקרים בתערוכה:

"תערוכה מרגשת, מלמדת ומעוצבת בצורה נעימה לעין. משלבת חומרים כתובים על השואה ודגמים מרהיבים שהילדים הכינו. התרגשתי מאוד בעיקר מהשילוב האמיתי של תלמידי החינוך המיוחד אותו אתם מובילים בבית הספר. יש לציין שתלמידי החינוך המיוחד (בכיתות ז' ו-ח') היו שותפים מלאים בהכנות ובביצוע הדגמים והחומרים בתערוכה. כל כך משמח לראות שהסיסמאות הגבוהות של שילוב תלמידי החינוך המיוחד בחינוך הרגיל אכן קורות בשטח". (הילי יהלום, מנהלת מחלקת ח"מ)

"ראשית אני רוצה לציין לשבח את התערוכה המדהימה שלכם על השואה בהיכל התרבות. כל כיתות ה' של כל בתי הספר עברו וראו את התערוכה והתגובות היו מעולות מהתלמידים ומהמורים וזה בזכות בית ספרך, שאפו". (שרה אריש, מנהלת מחלקת פרויקטים וסל תרבות יישובי בעיריית לוד).

"יצאתי עכשיו מהתערוכה. אין מילים על האיכות שלה ועל ההשקעה. ממש מרגש. יישר כח ענק!" (יוסי הרוש, סגן ראש עיריית לוד).

"חייבת לשתף. הגעתי ללמוד על היוזמה המבורכת של בית חינוך תל"י-ספיר, סיירתי בתערוכה, האזנתי לפאנל בהנחיית התלמידים וההורים. חוויה מרגשת ומלמדת כאחד. חובה לכל תלמיד ואדם". (מלי, מנהלת בי"ס מעפילים לוד)