24 באוקטובר 2019 קרן תל"י

מאות תלמידי כיתות א'–ו' מבית הספר המשלב "בראשית" בנימינה גבעת עדה השתתפו עם הוריהם בטקס תשליך מיוחד שהתקיים בחוף האקוודוקט הצפוני בקיסריה ביום שני, 7 באוקטובר 2019, ערב לפני ערב יום הכיפורים. בבית הספר לומדים יחדיו הן תלמידים חילוניים והן תלמידים דתיים.

לדברי מנהל בית הספר "בראשית", יגאל שבאר שפירא, "השנה נערוך בפעם הראשונה אירוע תשליך על חוף הים שבו ישתתפו כל תלמידי בית הספר ובני משפחותיהם. ברוח חגי תשרי רצינו לציין מנהג אשר יתאים לכולם ויאפשר לכולם ללמוד ולחוות. האירוע יתחיל בפורום משפחתי של שיח והכנת מילה להשלכה שתיכתב על גבי צדף. לאחר מכן כל כיתה תשיר שיר ותקרא קטע קריאה, ותקיעת השופר תסיים את הערב. התלמידים כבר יודעים מה הם מבקשים לאחל לשנה החדשה ומה ברצונם להשליך".

"לבית הספר מגיעות משפחות דתיות וחילוניות" מוסיף שבאר שפירא. "למשפחות הדתיות יש מניעים שונים ועצם הבחירה בבית ספר משלב מעיד על פתיחות גדולה לתפיסות אחרות. החילוניים מגיעים מתוך רצון לחשוף את ילדיהם לאוכלוסיות אחרות, מתוך רצון ללימודי יהדות ומתוך רצון לגיבוש זהות ברורה. ויש לנו גם משפחות מעורבות שבהן אחד ההורים דתי והאחר חילוני. סוגיה מרכזית שלנו היא לתת לאוכלוסיות השונות את מבוקשם, ולשם כך אנו עורכים התאמות: הבוקר מתחיל בתפילה ובשירה לשתי הקבוצות, מתקיימים לימודי תרבות ישראל השמים דגש לשתי הקהילות וכדומה".