8 במרץ 2017 קרן תל"י

בחידון התנ"ך העירוני ה־21 לבתי הספר היסודיים הממלכתיים והממלכתיים דתיים במעלה אדומים זכה ביה"ס תל"י נופי הסלע

ביום ראשון, ג' בשבט תשע"ז, 29 בינואר 2017, נערך חידון התנ"ך העירוני ה־21 לתלמידי כיתות ה'-ו' בבתי הספר היסודיים.

חידון התנ"ך העירוני התקיים בהיכל התרבות העירוני במעלה אדומים, בהשתתפות מר דוד שרת, מנהל מחלקת החינוך בעירייה וסגן ראש העיר, מר גיא יפרח.

השופטים בחידון היו הרב אלי קפלן, מנהל בית מורשת; אילנית קרישנבוים, אחראית חוגים מרכז קהילתי מתנ"ס מעלה אדומים; יאיר פינגרהוט, מנהל העמותה מעלה אורה ומרכז החידון ועוד.

החידון לווה בשירי ארץ ישראל מפי הזמר אליעזר רוזנפלד, והוא נערך בתמיכתה של עיריית מעלה אדומים והמתנ"ס.

בחידון השתתפו וגם זכו נציגים מהמגזר הממלכתי ומהמגזר הממלכתי דתי.

לקראת החידון נערכו בבית הספר שני שלבים מקדימים של מבחני בקיאות – הנציגים שנבחרו הם התלמידים שזכו במרב הנקודות.

כאמור, בית הספר הממלכתי תל"י נופי הסלע זכה בשני תארים בחידון לבתי הספר הממלכתיים: אלעד זקון – חתן חידון התנ"ך, ואדווה דורון – מקום שלישי.

יש לציין כי בית הספר מעודד השתתפות בכל חידון הקשור ביהדות, ומקשר זאת לתכנית הבית־ספרית במורשת תרבות ישראל. אחד מיעדיו של בית הספר הוא קידום ההישגים הלימודיים, ובית הספר ממשיך להצליח גם בתחום הזה.

מדברי הגב' שרית אנג'ל אור, מנהלת בית הספר, וחגית חדד, הסגנית:

אנו שמחות לראות את אהבתם של תלמידי בית הספר לתנ"ך, המחבר את התלמידים לשורשינו כעם ומנחיל ערכים.

מדברי אמו של התלמיד אלעד זקון:

אני נרגשת ומלאת גאווה על זכייתו של בני אלעד בתואר חתן חידון התנ"ך העירוני לבתי הספר הממלכתיים לשנת תשע"ז – "יגעת ומצאת תאמין".
המעמד היה מרגש ומלא עוצמה. אני רוצה לציין שתי דמויות מופת שבלי עזרתם זה לא היה קורה, דקל מרזוק, מורה ומחנך בבית הספר תל"י נופי הסלע, שליווה את המתמודדים לכל אורך התקופה ודאג להצלחתם, וכן את המחנכת דנה לוי, אשר מעצימה את תלמידיה ודאגה לתמוך בהם עד היום האחרון, וכן את הנהלת בית הספר.
כמובן, תודות גם לנריה פנחס שדאג ללמד את המועמדים ולתת להם הרגשה טובה, וליאיר פינגרהוט אשר הוביל את ניהול החידון ביד רמה.