אין מוצרים בסל הקניות.

מעבר לתשלום

“ואל תאמר לכשאפנה אשנה, שמא לא תפנה”
פרקי אבות ב’ משנה ד’

עם כניסתה של תוכנית הלימודים החדשה “תרבות יהודית-ישראלית”, קרן תל”י נרתמה לאנשי המקצוע במשרד החינוך עם נכונות לתרום מניסיונה העשיר למען הטמעת התוכנית בקרב בתי הספר הממלכתיים. לקרן תל”י 40 שנות ניסיון בתוכניות לפיתוח מקצועי של צוותי הוראה בבתי ספר ובהנגשת התרבות היהודית-ישראלית לאלפי לומדים במערכת החינוך הממלכתית.

במסגרת שיתוף הפעולה עם המטה של מקצוע תרבות יהודית-ישראלית, אנו מציעים לכלל המורים של החינוך הממלכתי הזדמנויות להכרות עם ארון הספרים היהודי-ישראלי, לשיח משמעותי בשאלות של זהות יהודית-ישראלית-ציונית-מכילה ובהתוויית דרכים להוראה משמעותית של תחום הדעת בבתי הספר.

תרבות יהודית-ישראלית איננה תחום דעת ככל התחומים, אלא עיסוק בשאלות מפתח הנוגעות לעם ישראל ולקשר בינו לבין התפוצות. התחום מזמן בחינה של העבר לאור ההווה, והתמודדות עם ההווה על מנת להבטיח המשכיות יהודית-ישראלית משמעותית גם בעתיד.

בתהליך הבניית הזהות בשדה החינוכי יש לפעול בשלשה מישורים: ידע, חוויה ועשיה. ההשתלמויות שקרן תל”י מציעה במסגרת הפסג”ה מכוונות להעמקה בשלושתם. ההשתלמויות מתואמות ומאושרות על ידי מפמ”ר תרבות יהודית-ישראלית, מר יובל סרי ומזמנות את המורים להצטרף למסע משמעותי הנוגע באישי ובמקצועי גם יחד. מתוך העצמת תודעת הזהות של המורים ובאמצעות הכרות מעמיקה עם תחום הדעת מורים יחזרו לכיתות עם כלים להוראה משמעותית של המקצוע.

ההשתלמויות המוצעות היום:

  • הכרות עם ארון הספרים היהודי-ישראלי – הטמעת תוכנית הלימודים החדשה
  • לוח השנה העברי – חיים בין הלוחות – הטמעת תוכנית הלימודים החדשה
  • זהות יהודית-ישראלית ממלכתית – פיתוח רכזים ומורים מובילים בתחום תרבות יהודית-ישראלית
  • דרכי הוראה מגוונות בתרבות יהודית-ישראלית – הטמעת תוכנית הלימודים החדשה

ניתן למצוא את ההשתלמויות של קרן תל”י במאגר התוכניות לפיתוח מקצועי של משרד החינוך.

לפרטים נוספים מוזמנים לפנות אל פארי סינקלר peri@tali.org.il

הצטרפו לרשימת התפוצה של קרן תל"י

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות

    שמחים לשתף במאגר משאבים דיגיטלי לקראת יום ירושלים, לכיתה, לגיל הרך ולמשפחה!

    השאירו את הפרטים שלכם וקבלו את המאגר ישירות לדוא”ל (בדקו גם בתיבת הספאם). מי שלא מעוניין  -זה גם בסדר, פשוט לחצו על ה-X בצד שמאל למעלה.