אין מוצרים בעגלת הקניות.

מעבר לתשלום
נישואין מחזור חיים

זוגות חד מיניים

הזרם האורתודוכסי 
האורתודוכסיה שוללת מכל וכל קשר חד-מיני (הומוסקסואלים ולסביות).

הזרם הקונסרבטיבי
התנועה הקונסרבטיבית אינה מאפשרת עריכת טקס התקשרות בין בני זוג חד-מיניים ואוסרת על קבלת הומואים ולסביות לבית המדרש של התנועה. בפועל, ישנם רבנים המשתייכים לתנועה הקונסרבטיבית העורכים טקסי קידושין לזוגות חד-מיניים. הרב דוד לזר, פעיל בתנועה הקונסרבטיבית המתגורר בירושלים, משיא זוגות חד-מיניים, ומסביר כי בטקסים הוא מדבר לא על המשמעות המסורתית של המושג קידושין, המדגישה את ההיבדלות של בני הזוג, אלא את הוספת הקדושה לעולם על ידי הקשר הקיים בין בני הזוג.

לאחרונה (21.5.01) החליטה התנועה לכלול את נושא הנישואין החד-מיניים במסגרת יוזמת החוק למסגרות נישואין אלטרנטיביות בישראל. התנועה פרסמה הודעה לאחר שהתקיים בכנסת דיון בנושא, וזו לשונה: “התנועה המסורתית לא תתנגד אם הפורום לבחירה חופשית בנישואין יחליט להכליל את נושא ההתקשרות בין בני זוג מאותו המין עם שאר תחומי העיסוק של הפורום. התנועה אינה רואה בהתקשרות זו “קידושין” במובן הדתי של המושג, ואין התנועה מעונינת לתת “גושפנקא דתית” להתקשרות מסוג זה. יחד עם זאת, התנועה סבורה כי יש להשוות את התנאים והזכויות של זוגות מאותו המין ברמה האזרחית. לפיכך, אין מניעה מבחינת התנועה להצטרפותם של ארגונים הומו-לסביים לפורום, או לעיסוקו של הפורום בנושא זה”.

הזרם הרפורמי
בתנועה ליהדות מתקדמת חברים רבנים הומואים ולסביות. בארה”ב קיימת אוטונומיה לרב להחליט לגבי קיום טקס קידושין לזוג חד-מיני, אולם בארץ ההחלטה היא שאין לרבנים אפשרות לערוך טקסים כאלו, ורבנים המפרים את ההחלטה עומדים מול סנקציות.

למרות הדיון המעמיק במר”ם, בועידת התנועה ה-15 ובקהילות טרם התקבלה החלטה בנושא זה.

התנועה ליהדות מתחדשת (רה-קונסטרוקשינים)
התנועה אימצה מדיניות המאפשרת נישואים חד מיניים כולל טקס קידושין.
(מתוך חדשות אתר האינטרנט GoGay)

התוקף ההלכתי של נישואין אזרחיים וקידושין לא-אורתודוכסיים
בהלכה קיימות גישות שונות לשאלת תוקפם ההלכתי של נישואין אזרחיים ושל קידושין שאינם אורתודוכסיים: יש הרואים בהם “ספק קידושין” ומחייבים בגט מחמת הספק, ויש השוללים מהם כל תוקף הלכתי ומתירים לבני הזוג להינשא לאחר ללא גט. כל מקרה ידון על פי נסיבותיו ובהתאם לשיקולו והשקפתו של בית הדין שבפניו יידון העניין. בכל אופן, יש להדגיש כי התרת הנישואין לא תהיה קשה מהתרתם של נישואין ברבנות, ובמקרים רבים עשויה להיות אף פשוטה ומהירה יותר. (מתוך אתר האינטרנט “חופש”- אלטרנטיבות לחיים חופשיים”)

הצטרפו לרשימת התפוצה של קרן תל"י