אין מוצרים בסל הקניות.

מעבר לתשלום
חברים מעבר לים – מפגשים ברשת
התכנית לא פועלת בשנת הלימודים תשפ”ב

תוכנית ניסיונית של קרן תל”י בשיתוף עם ארגון J.E.T.S

חברים מעבר לים הינה תוכנית חינוכית מבית תל”י העוסקת ב”עמיוּת יהודית” ומיועדת לכיתות ה’‑ו’. התוכנית נלמדת בהצלחה רבה ברחבי הארץ למעלה מעשור. בין היתר, התלמידים לומדים בה על הקהילות היהודיות בתפוצות ובוחנים את היחסים בינינו – היהודים בישראל – לבין יהודים בתפוצות לאורך ההיסטוריה ובימינו.

לאחרונה, יצא הספר בתרגום לאנגלית, Friends Across the Sea ועכשיו נוכל להגשים חלום – לפתח שיח חי בין תלמידים בארץ לתלמידים בחו”ל באמצעות למידה משותפת.

לשם כך, פותחה תוכנית מפגשים מקוונת בה התלמידים בישראל ובתפוצות מוזמנים ליצור קשר משמעותי סביב נושאים רלוונטיים לקהילה היהודית בימינו.

תוכן המפגשים מתבסס על החומרים המופיעים בספרי הלימוד של התלמידים. תוכנית חדשה זו, תשלב למידה מתוך החוברות בכיתה עם מפגשים ווירטואליים בחדר המחשבים עם הכיתה השותפה בצפון אמריקה.

ליצירת פרויקט חדש זה, חברה קרן תל”י לארגון J.E.T.S המתמחה בפיתוח תוכניות חינוכיות מתוקשבות שנועדו לאפשר תקשורת נוחה בין תלמידים בכל הגילאים בארץ ובעולם. צוות J.E.T.Sמפתחת את המרכיב הדיגיטלי של הפרויקט ותטפל בהיבטים הטכנולוגיים של התכנית בבתי הספר בארץ ובחו”ל.

בקרוב נפעיל את התוכנית במהדורה ניסיונית במקביל בארץ ובצפון אמריקה, ולשם כך אנו מחפשים שותפים. אנו מאמינים כי השילוב בין חווית הלמידה בכיתה עם המפגש הווירטואלי עם עמיתים יעצים את תחושת השייכות של התלמידים מכאן ומשם, ויפתח צוהר לתפיסת העם היהודי כמכלול.

הטמעה ויישום

חברים מעבר לים- מפגשים ברשת יופעל באזור ייחודי וידידותי באינטרנט שנוצר לצורך זה ובו אוסף עשיר של תכנים חינוכיים מתוך חוברות הלימוד.

את התוכנית ילמדו מורים בבתי ספר בארץ ובצפון אמריקה, בתיאום מלא ביניהם. כל בית ספר ילמד את החלק של התכנית שמתבצע בכיתה בשפת האם שלו, ומדי פעם התלמידים יתקשרו ביניהם סביב תכני התכנית ויערכו פעילויות משותפות שיתנהלו בעברית או באנגלית בהתאם להחלטה משותפת של שני בתי הספר.

בית ספר שיצטרף לתוכנית ייהנה מהדרכה וליווי עבור המורים שכיתותיהם ישתתפו בה, כולל ליווי ותמיכה טכנולוגית בזמן אמת במפגשים הווירטואליים הראשונים.

בתי ספר שיבקשו להשתתף יצטרכו לענות על הדרישות הבאות:

 • מנהל וצוות חינוכי המחויבים לנושא “עמיות יהודית”
 • בחירת שני מורים מובילים עם רקע ביהדות, ידע בסיסי בשימוש במחשב ובאינטרנט ויכולת לתקשר באנגלית.
 • מוכנות להשתתף בהכשרה ורצון לקחת חלק פעיל בליווי התוכנית על כל מרכיביה.
 • חדר מחשבים עם אינטרנט במהירות 5 מגה ויותר.
 • מערכת המאפשרת לימוד התוכנית בהיקף של לפחות שמונה שעות בכיתה ושמונה שעות בחדר המחשבים עם כל קבוצה/כיתה.
 • רכישת ספרים “חברים מעבר לים” לתלמידים.

בתי הספר שלמדו את התכנית עד כה נהנו ממנה מאוד, ואנחנו בטוחים שהוספת מרכיב של קשר ושיח עם חברים (אמִתיים!) מעבר לים ישדרג את התכנית עוד יותר.

הצטרפו לרשימת התפוצה של קרן תל"י

  טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות

  שמחים לשתף במאגר משאבים דיגיטלי לקראת יום ירושלים, לכיתה, לגיל הרך ולמשפחה!

  השאירו את הפרטים שלכם וקבלו את המאגר ישירות לדוא”ל (בדקו גם בתיבת הספאם). מי שלא מעוניין  -זה גם בסדר, פשוט לחצו על ה-X בצד שמאל למעלה.