27 במאי 2018 קרן תל"י

במהלך חודש מאי 2018 התקיימו בקרן תל"י 5 כנסים של  שירת הלב. שירת הלב, היא מפגש מוסיקלי שמטרתו ליידד את המוסיקה היהודית עם התלמידים והמורים.

כך מופיעה על הבמה קבוצה מוסיקלית עם שני שירים. האחד הינו מהזמר העברי, והשני מהמקורות העתיקים יותר של העם היהודי.
יש והתחומים מתערבבים ביניהם עם טקסט עתיק ומוסיקה חדשנית, או יש ועולה על הבמה פיוט עתיק. לא פעם אנו זוכים לשמוע ביצועים שונים לטקסטים שווים, והמוסיקה מרחיבה את הנפש.
על הבמה הצבעונית ניתן לראות מקהלות, קבוצות מחול, תזמורות, וכל הרכב מוסיקלי אחר.
אחד הכנסים הנערך במרחב הדרום,  "מחולותלי", מיועד כולו למחול, ומכיל מקצבים שונים, החל מריקודי עם, דרך ג'ז, מקצבים מזרחיים, בלט ועוד. כל אלה זזים ונעים לצלילי השירה העברית העתיקה והחדשה.
בכל אחד מהכנסים משתתפים בין שבע לשמונה בתי ספר תל"י, והמפגש המשותף הופך את הכנס לחגיגה מוסיקלית , צבעונית ונפלאה.

אנו גאים לציין כי בכנס מחולותל"י משתתפת בכל שנה "להקת על גלגלים" – השנה השתתפה להקת על "גלגלי ראשון לציון". הלהקה מורכבת מבוגרים נכים על כסאות גלגלים הרוקדים לצד הרוקדים המלוים. מפגש זה מעורר בקרב המשתתפים ילדים לצד בוגרים את התובנה שהשמים הם הגבול ליכולת כשיש רצון ורון בלב!

  • "חייבת לשתף, שמקהלת צוקים המקסימה והקטנטנה . . . חזרו מהכנס מחוייכות , מרוגשות ומלאות חוויות נפלאות מהכנס. תודה רבה על הזדמנות נהדרת, ערכית ומשמעותית עבור התלמידים והצוות כאחד" | לאה דיאמנט, מנהלת צוקים, שוהם
  • "תודה על כנס ריקודים מרשים בו מחוללים בנים ובנות, בו לא מתביישים לרקוד ובו הטוב של קרן תל"י נראה לכולם: קטעי הקישור, הסדר והארגון ובכלל נהננו מאוד! הכנס היה בשבילי ובשביל הילדים חווייה מרוממת. הם התרגשו מאוד, גם כשהיה כרוך בילדים עם בעיות קשב. הארוע תורם הרבה לילדים וגם לצוות ההוראה שנהנה כל פעם מחדש!" | נורית כרמלי, רכזת תל"י גאולים