5 ביוני 2017 קרן תל"י

כ-250 תלמידים משבעה בתי ספר תל"י השתתפו השבוע בכנס המוסיקלי השביעי "שירת הלב" שנערך בבית הספר המסורתי בירושלים, בו מבצעים הילדים ממיטב המוזיקה היהודית-ציונית הארץ-ישראלית. אנו מאמינים שהמוזיקה היא הדרך הטובה ביותר לחבר בין אנשים ותלמידים היכולים ללמוד גם ללא ספרים.

האירוע פתח את סדרת האירועים שמתקיימים זו השנה השביעית לאורך כל חודש מאי,
בו לוקחים חלק כ-1,250 תלמידים מ-35  בתי ספר תל"י בכל רחבי  הארץ.

קרן החינוך למען בתי ספר וגני תל"י (תגבור לימודי יהדות) חוגגת במהלך חודש מאי את כנס המקהלות "שירת הלב" בסימן 50 שנה לאיחוד ושחרור ירושלים, במהלכו התלמידים יבצעו שירים בנושא הלקוחים מהזמר העברי ומהמקורות, לאחר שבמהלך השנה למדו את הנושא בבתי ספרם. השירים יבוצעו על ידי מקהלות, תזמורות, להקות מחול והרכבים מוסיקליים שונים.

השנה מתקיים הכנס בחמישה מוקדים ומועדים שונים: כנס ראשון התקיים השבוע, יום רביעי, 3.5.17 בבית הספר תל"י המסורתי בירושלים בהשתתפותם של כ-250 תלמידי בתי ספר יסודי משבעה בתי ספר: בית חינוך כרמים במודיעין, תל"י הדרור במבשרת ציון, תל"י רבין בדימונה, תל"י אדם ועולמו בישוב אדם (גבע בנימין), תל"י אילן רמון ירושלים, תל"י גאולים ירושלים, ותל"י מתמטי פסגת זאב צפון ירושלים.

במהלך החודש הקרוב יתקיימו כנסים נוספים גם בקיבוץ מזרע (10.5), באשדוד (21.5), בכפר יונה (22.5) וכנס מחולותל"י שכולו מחולות, ומוזיקה במודיעין (25.5).

המסורת של קיום מפגש מקהלות בתי ספר תל"י מרחבי הארץ, ברוח השירה ממקורות היהדות, ומהשירה הארצישראלית, ממשיכה גם השנה. כנס "שירת הלב" הוא אירוע סיכום של פעילות שנתית לתלמידי בתי הספר תל"י, שמטרתו לעודד ולהעצים את החוויה המוזיקלית בבתי הספר, ולהעשיר את התלמידים הצעירים דרך הרחבת רפרטואר השירים, הן מהמקורות היהודיים והן מהזמר העברי, להפגיש ולחבר בין בתי ספר תל"י השונים ולהדגיש את השילוב בין לימוד עיוני לבין התנסות חווייתית דרך עידוד להעשרה אומנותית ומוזיקלית.

 "הרעיון שעומד מאחורי הפרויקט המוסיקלי הזה הוא יצירת למידה חווייתית באמצעות המוסיקה, גיבוש גאוות יחידה וכמובן גאווה משפחתית של משפחת תל"י", אומרת בת אלה בירנבאום, המנהלת המוזיקלית בקרן תל"י אשר יזמה ומובילה את הפרויקט. "יש בתי ספר שהולכים איתנו שנים רבות ובכל שנה מצטרפים בתי ספר חדשים כשהמטרה היא לאפשר לתלמידים לקחת חלק באירוע חוויתי מלמד ולא תחרותי. בעיניי המוסיקה היא הדרך הטובה ביותר לחבר בין אנשים ותלמידים יכולים ללמוד גם ללא הספרים".