23 ביולי 2018 אווה הלחמי

זאת פעם רביעית שקרן תל"י יחד עם שותפה (מרכז רוסינג לחינוך ודיאלוג) מוציאה משלחת מובילי דיאלוג. מנהלים ומורים אשר תורמים כל השנה ליצור קרבה והיכרות בין תלמידיהם היהודים או הערבים במסגרת תוכנית דיאלוג וזהות.

קרן תל"י מובילה תוכנית דיאלוג זו משנת 2006. אלפי תלמידים כבר השתתפו בתוכנית אירוח הדדי המפגישה בין התלמידים במפגש ישיר מלמד וחווייתי.

במהלך השנים, גם בעתות קונפליקט חשוף, התוכנית המשיכה והתקיימה בעזרת הארגונים המלווים, מנהלי בתי הספר המעורבים, וקבוצת המורים המובילה. כל זאת בעיקר בזכות ההיכרות האישית והגיבוש בין המורים לבין עצמם  ובין המנהלים.
הקשר בין המורים היהודים ערבים משמש מודלינג יפה לתלמידים!!

איילת זכות, מחנכת ורכזת תל"י בבית ספר תל"י צוקים בשוהם כותבת:
"לפני שבוע יצאנו 17 מורות יהודיות וערביות ושתי מנחות, למשלחת "דיאלוג וזהות" לשוויץ. לא כולם יודעים שיש תכנית כזו מדהימה בארץ. תכנית בה נפגשים תלמידים יהודים עם תלמידים ערבים וביחד מנהלים דיאלוג משותף.
זכיתי להכנס לתכנית זו לפני חמש שנים כשהשיא היה השבוע האחרון. היו לנו סדנאות, סיורים, מפגשים עם אנשים מיוחדים מהקהילה היהודית, הנוצרית והמוסלמית בשוויץ.
עשינו קבלת שבת, שרנו, צחקנו, בכינו (מהתרגשות), אכלנו (מלא!), הצטלמנו, אבל בעיקר – דיברנו, הקשבנו אחת לשנייה וניהלנו בנינו דיאלוג. דיאלוג בין אנשים שרוצים לחיות ביחד בהרמוניה, יהודים ורבים. כן זה אפשרי?!! אם כל אחד מאיתנו יעשה צעד אחד קטן.
חוזרת לארץ עם סיפוק ובעיקר גאווה, על כך שניתנה לי ההזדמנות לקחת חלק בשליחות הזו. בשנה הבאה, עם קבוצת תלמידים חדשה, נתחיל שוב ממהתחלה, ונגלה כמון כל שנה מחדש, שבעצם ולנו דומים – כולנו בני אדם ששואפים לחיים של שותפות ושלום.
תודות למנחות המדהימות שלנו – ויויאן ורות – בלעדיכן זה לא היה קורה. יישר כוח בעשייתכן המבורכת.

למידע נוסף על תכנית "דיאלוג וזהות"