5 בדצמבר 2016 אווה הלחמי

תכנית דיאלוג וזהות חוגגת בימים האלה עשור לקיומה בקרן תל"י, והקיץ יצאה במסגרתה קבוצת מנהלי בתי ספר השותפים בתכנית, יהודים וערבים, למפגש אינטנסיבי וייחודי על פסגות האלפים בשוויץ!

קבוצה של 13 מנהלות ומנהלים משתי הרשתות השותפות בתכנית (קרן תל"י ורשת בתי הספר הכנסייתיים בישראל) יצאו ביחד בחודש יולי לשבוע מפגש מורכב ומרתק בכמה רמות: אישית, מקצועית וזהותית.

צוות דיאלוג מקרן תל"י וממרכז ירושלים ליחסי יהודים-נוצרים חברו לצוות ארגון וולונטארי מהעיר לוזאן בשוויץ,

ארגון COEXISTENCES, ובנו מסע המשלב לימוד ודיון פנימי של הקבוצה והיכרות עם מודלים שונים של רב־תרבותיות והתמודדות עם קונפליקטים…

(כן! כן! בשוויץ!)

מרגע קבלת הפנים המלהיבה בשדה התעופה בג'נבה ועד לסיום המרגש ב"שַׁלֶה" באזור לוזאן, נהנו המנהלים מ"חוויה של פעם בחיים!" כדברי מנהלת תל"י שהשתתפה.

האירוח בשַׁלֵה (בית כפרי) שעל האלפים ואצל המשפחות המארחות אפשר העמקה בנושא מפגש וקונפליקט מזוויות חדשות ומחדשות.

נוסף על כך, נוצרה קבוצת עמיתים חמה ואינטימית, שהגיעה מוכנה לפתיחת השנה! (ראו תצלום) כל האנרגיות הטובות מהמסע לשוויץ ממשיכות ללוות את התכנית בכלל, ואת קבוצת המנהלים בפרט.

עם חזרתה לארץ, קבוצה זו החליטה להרחיב את שורותיה לכלל המנהלים השותפים בתכנית השנה (מ־22 בתי ספר) וליזום עם הצוות התכנית מפגש אינטנסיבי במהלך השנה, הפעם בארץ, וכך לתת לחוויה המדהימה בשוויץ המשך וביטויי בחיינו כאן.

אין לנו ספק שהדבר ישפיע לאורך זמן ולטובה על טיב הדיאלוג ועל המשך התכנית דיאלוג וזהות ועל הרחבתה בעתיד.