אין מוצרים בסל הקניות.

מעבר לתשלום

תוכנית מאורות מלווה ומצמיחה צוותים חינוכיים עשירי רוח המחנכים לאוריינות יהודית וישראלית, תורמים לחיזוק תחושת השייכות והזהות התרבותית ורותמים את כל נשות החינוך ואנשי החינוך כדי לשמש שליחים של תפיסה חינוכית זו. במות העשייה יהיו במרחבי החיים השונים בבית הספר ובמעגלי הקהילה השונים.

הצטרפו לנבחרת “מאורות“: בתי ספר המצטיינים בחינוך תל”י
אנו מציעים לכם לצאת עימנו למסע ולהצטרף לנבחרת של “מאורות” – בתי הספר המצטיינים בחינוך תל”י. במסע נבנה מודלים מעוררי השראה להשפעה על היחיד, הקהילה והחברה תוך עיסוק מעמיק בזהות התרבותית הפלורליסטית במסגרת ההווי ואורח החיים המוטמעים בשגרת בית הספר. בתי הספר יזכו לליווי ולתמיכה בתהליכי מיפוי, למידה, חשיבה, פיתוח והערכה המבוססים על “פדגוגיה של חיבורים“, ובעזרתם נרקום את הסיפור המשותף העכשווי והעתידי ונבסס בבית הספר תרבות חברתית פלורליסטית.

מטרות התוכנית

למה “פדגוגיה של חיבורים”?
תקופת הקורונה העצימה את חשיבותה של הקהילתיות, את הפוטנציאל של בתי הספר ומערכת החינוך לשמש מרכזים חינוכיים ותרבותיים בחיי הפרט והקהילה ואת חשיבות החוסן האישי והחברתי להתמודדות עם מציאות מורכבת ומשתנה. ה- OECD מצא כי תחושת השלומות (wellbeing) נשענת על ביסוס הזהות התרבותית האישית והחברתית של התלמידים ומחייבת התבוננות אחרת על עולם החינוך. “פדגוגיה של חיבורים” מבקשת לשזור יחד את שלושת המרכיבים הללו – שלומות, זהות תרבותית וחינוך רב-תחומי – לכדי ציר מרכזי בליבת העשייה מתוך רצון לפתח אחריות אישית, חברתית ואקטיביסטית. בתי הספר אשר יבחרו להשתתף בתוכנית יהוו נבחרת ניהולית לומדת ומתפתחת בצוותא, ויזכו לליווי מקצועי הנשען על רובדי התרבות היהודית והישראלית בתהליכים רב-תחומיים ובין-תחומיים. בתהליך יוקנו כלים לפיתוח תרבות בית ספרית הנשענת על למידה ארגונית ורפלקציה, ובית הספר יהפוך לגורם המוביל בקהילה והמוביל את הקהילה לאזרחות פעילה וערבות הדדית. תהליך הליווי יימשך שלוש שנים, ובסיומו יקבל בית הספר תעודת בית ספר מצטיין בתוכנית “מאורות”. הכלים והתמיכה שיקבל יכשירו אותו להפצת המודל שפיתח במרחבים שונים.

בתי הספר המשתתפים בתכנית

פירוט התוכנית

שנה א: זיקוק ודיוק החיבורים של בית הספר בתפיסה רב ובין תחומית ולכלל הקהילה.
שנה ב:
פיתוח תוכנית בית ספרית ויישומה.
שנה ג: 
תכנון ופיתוח פלטפורמות להפצת התוכנית כמודל ייחודי.

הצטרפו לרשימת התפוצה

של קרן תל"י


  גם אנחנו לא אוהבים ספאם! אנו מתחייבים שלא לעשות כל שימוש לרעה ו/או להעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

  טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל.

  מדיניות הפרטיות, תנאי שירות

  “להיות לגפן אדרת” 

  (יחזקאל, יז, ח)

  מגוון מענים חינוכיים מבית קרן תל”י לבתי הספר בשנת הלימודים תשפ”ג במסגרת תכנית הגפ”ן